Dokonalá Harmonie

17. března 2012 v 14:44 | Vero-nike |  Kecy, prdy, mašličky
Ahoj :D
Bože jak já miluju, když omylem kliknu na něco v panelu a zruší se mi celý článek, samozřejmě neuložený.. Grrr! :D
Venku je krásně, ale přesto jsem líná jít si sednout alespoň na zahrádku, oddávat se sluníčku a číst si knížku - Dokonalá Harmonie. Jsem ještě na začátku, ale ten příběh mě pohltil. Je to taková romantická detektivka. Příběh se odehrává v Číně. Včera mě ovšem zaskočila jedna část.. Určitě víte, že tam u nich v některých oblastech je zvykem, aby dívky měly malé nožičky. Autorka popisovala právě postup docílení malých chodidel. Zde ukázka:


Děvčátko začalo křičet ještě před tím, než ucítilo bolest.
Šestiletá dívenka seděla na stoličce s nožičkama nataženýma dopředu a bosa chodidla spočívala Mei-ling na klíně. Vedle ní stály její tety a držely jí ruce přitisknuté k tělu. Když holčička uviděla pevné obvazy, dala se do křiku. Opravdová bolest však přišla později, až když Mei-ling uchopila její pravé chodidlo, rychle ohnula čtyři prsty dolů a zpět a zatlačila je směrem k nártu, dokud se neozval křupot lámavých kostí. V tom okamžiku dítě roztáhlo doširoka ústa, ale nevšel z nich ani hlásek.
Holčička oněměla bolestí a roztřásla se, zatímco jí tety držely pevně na stoličce a chlácholily ji, jak je statečná a jaká z ní bude krasavice. Hbité prsty Mei-ling mezitím pevně stahovaly zlomené prsty a obvazy do nové polohy. Pouze palec zůstal volný.


Docela husté, že? Doufám, že teď už to tam zvykem není, je mi jich líto a nechtěla bych tam žít. Ani tak v Africe a podstupovat obřízku. Náboženství vymývá mozek, to vám řeknu!!! A zblázněte se třeba, můj názor nezměním! =P


vero-nike
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Královna* Královna* | Web | 17. března 2012 v 23:19 | Reagovat

Ach fůůj :( Viděla jsme fotky takových nohou a je to hrůza co bolesti to muselo stát a přitom to není vůbec hezké, ale bohužel názor středoevropana čínu nezajímá..
A s tím posledním názorem také souhlasím. Náboženctví je dobré jen v tom, že spojuje lidi kvůli stejnému myšlení ale jinak ty některé "přikázání" a ten fanatismus je hrozný..

2 itsanotherworld itsanotherworld | Web | 19. března 2012 v 17:37 | Reagovat

hledám bezva lidi! kteří milují focení! a vědí co to znamená pravé blogové přátelství :D .. prosím mrkněte na můj blog! ;) - tohle není reklama, ale výzva pro vás, prosím zanechte alespoň názor..díky x)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama